    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ223
    Part No.:
    SFR10EZPJ223
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ223.pdf
    Description:
    RES 22 KOHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    22 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ223 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ223 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ223?
    Image SFR10EZPJ223
    Part Number SFR10EZPJ223
    Product Status Active
    Resistance 22 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)