    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ220
    Part No.:
    SFR10EZPJ220
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ220.pdf
    Description:
    RES 22 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ220 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ220 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ220?
    Image SFR10EZPJ220
    Part Number SFR10EZPJ220
    Product Status Active
    Resistance 22 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)