    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ203
    Part No.:
    SFR10EZPJ203
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ203.pdf
    Description:
    SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS:
    Resistance:
    20 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ203 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ203 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ203?
    Image SFR10EZPJ203
    Part Number SFR10EZPJ203
    Product Status Active
    Resistance 20 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)