    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ105
    Part No.:
    SFR10EZPJ105
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ105.pdf
    Description:
    SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS:
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    SFR
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    1 MOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ105 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ105 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ105?
    Image SFR10EZPJ105
    Part Number SFR10EZPJ105
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series SFR
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 1 MOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)