    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ104
    Part No.:
    SFR10EZPJ104
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ104.pdf
    Description:
    RES 100 KOHM 5% 1/8W 0805
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    SFR
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ104 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ104 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ104?
    Image SFR10EZPJ104
    Part Number SFR10EZPJ104
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series SFR
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 100 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)