    Rohm Semiconductor SDR10EZPF4221
    Part No.:
    SDR10EZPF4221
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSDR10EZPF4221.pdf
    Description:
    HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    SDR
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    4.22 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order SDR10EZPF4221 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SDR10EZPF4221 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDR10EZPF4221?
    Image SDR10EZPF4221
    Part Number SDR10EZPF4221
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series SDR
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 4.22 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)