    Rohm Semiconductor MCR10ERTJ913
    Part No.:
    MCR10ERTJ913
    Description:
    RES SMD 91K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    91 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MCR10ERTJ913 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR10ERTJ913 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR10ERTJ913?
    Image MCR10ERTJ913
    Part Number MCR10ERTJ913
    Resistance 91 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)