    Rohm Semiconductor MCR10ERTJ825
    Part No.:
    MCR10ERTJ825
    Description:
    RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    8.2 MOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MCR10ERTJ825 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR10ERTJ825 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR10ERTJ825?
    Image MCR10ERTJ825
    Part Number MCR10ERTJ825
    Resistance 8.2 MOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)