    Rohm Semiconductor MCR03ERTJ825
    Part No.:
    MCR03ERTJ825
    Description:
    RES SMD 8.2M OHM 5% 1/10W 0603
    Resistance:
    8.2 MOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MCR03ERTJ825 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR03ERTJ825 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR03ERTJ825?
    Image MCR03ERTJ825
    Part Number MCR03ERTJ825
    Resistance 8.2 MOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)