    Rohm Semiconductor MCR03ERTF3241
    Part No.:
    MCR03ERTF3241
    Description:
    RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603
    Resistance:
    3.24 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MCR03ERTF3241 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR03ERTF3241 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR03ERTF3241?
    Image MCR03ERTF3241
    Part Number MCR03ERTF3241
    Resistance 3.24 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)