    Rohm Semiconductor MCR03ERTF26R1
    Part No.:
    MCR03ERTF26R1
    Description:
    RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603
    Resistance:
    26.1 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order MCR03ERTF26R1 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR03ERTF26R1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR03ERTF26R1?
    Image MCR03ERTF26R1
    Part Number MCR03ERTF26R1
    Resistance 26.1 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)