    Rohm Semiconductor MCR01MRTJ684
    Part No.:
    MCR01MRTJ684
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMCR01MRTJ684.pdf
    Description:
    RES SMD 680K OHM 5% 1/16W 0402
    Resistance:
    680 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order MCR01MRTJ684 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR01MRTJ684 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR01MRTJ684?
    Image MCR01MRTJ684
    Part Number MCR01MRTJ684
    Resistance 680 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)