    Rohm Semiconductor MCR01MRTJ681
    Part No.:
    MCR01MRTJ681
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMCR01MRTJ681.pdf
    Description:
    RES SMD 680 OHM 5% 1/16W 0402
    Resistance:
    680 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order MCR01MRTJ681 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR01MRTJ681 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR01MRTJ681?
    Image MCR01MRTJ681
    Part Number MCR01MRTJ681
    Resistance 680 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)