    Rohm Semiconductor MCR01MRTJ433
    Part No.:
    MCR01MRTJ433
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMCR01MRTJ433.pdf
    Description:
    RES SMD 43K OHM 5% 1/16W 0402
    Resistance:
    43 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order MCR01MRTJ433 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR01MRTJ433 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR01MRTJ433?
    Image MCR01MRTJ433
    Part Number MCR01MRTJ433
    Resistance 43 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)