    Rohm Semiconductor MCR01MRTF6203
    Part No.:
    MCR01MRTF6203
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMCR01MRTF6203.pdf
    Description:
    RES SMD 620K OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    620 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order MCR01MRTF6203 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR01MRTF6203 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR01MRTF6203?
    Image MCR01MRTF6203
    Part Number MCR01MRTF6203
    Resistance 620 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)