    Rohm Semiconductor MCR006YRTF24R3
    Part No.:
    MCR006YRTF24R3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMCR006YRTF24R3.pdf
    Description:
    RES SMD 24.3 OHM 1% 1/20W 0201
    Resistance:
    24.3 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Temperature Coefficient:
    ±250ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)
    Datasheet:
    1. How to order MCR006YRTF24R3 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MCR006YRTF24R3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR006YRTF24R3?
    Image MCR006YRTF24R3
    Part Number MCR006YRTF24R3
    Resistance 24.3 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±250ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0201
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)