    Rohm Semiconductor KTR18EZPJ332
    Part No.:
    KTR18EZPJ332
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR18EZPJ332.pdf
    Description:
    RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    3.3 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR18EZPJ332 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR18EZPJ332 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR18EZPJ332?
    Image KTR18EZPJ332
    Part Number KTR18EZPJ332
    Product Status Active
    Resistance 3.3 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)