    Rohm Semiconductor KTR18EZPJ220
    Part No.:
    KTR18EZPJ220
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR18EZPJ220.pdf
    Description:
    RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR18EZPJ220 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR18EZPJ220 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR18EZPJ220?
    Image KTR18EZPJ220
    Part Number KTR18EZPJ220
    Product Status Active
    Resistance 22 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)