    Rohm Semiconductor KTR18EZPJ202
    Part No.:
    KTR18EZPJ202
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR18EZPJ202.pdf
    Description:
    RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    2 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR18EZPJ202 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR18EZPJ202 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR18EZPJ202?
    Image KTR18EZPJ202
    Part Number KTR18EZPJ202
    Product Status Active
    Resistance 2 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)