    Rohm Semiconductor KTR18EZPJ123
    Part No.:
    KTR18EZPJ123
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR18EZPJ123.pdf
    Description:
    RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    12 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR18EZPJ123 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR18EZPJ123 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR18EZPJ123?
    Image KTR18EZPJ123
    Part Number KTR18EZPJ123
    Product Status Active
    Resistance 12 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)