    Rohm Semiconductor KTR10EZPJ473
    Part No.:
    KTR10EZPJ473
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR10EZPJ473.pdf
    Description:
    RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    47 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR10EZPJ473 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR10EZPJ473 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR10EZPJ473?
    Image KTR10EZPJ473
    Part Number KTR10EZPJ473
    Product Status Active
    Resistance 47 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)