    Rohm Semiconductor KTR10EZPJ471
    Part No.:
    KTR10EZPJ471
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR10EZPJ471.pdf
    Description:
    RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    470 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR10EZPJ471 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR10EZPJ471 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR10EZPJ471?
    Image KTR10EZPJ471
    Part Number KTR10EZPJ471
    Product Status Active
    Resistance 470 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)