    Rohm Semiconductor KTR10EZPJ333
    Part No.:
    KTR10EZPJ333
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR10EZPJ333.pdf
    Description:
    RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    33 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR10EZPJ333 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR10EZPJ333 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR10EZPJ333?
    Image KTR10EZPJ333
    Part Number KTR10EZPJ333
    Product Status Active
    Resistance 33 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)