    Rohm Semiconductor KTR10EZPJ202
    Part No.:
    KTR10EZPJ202
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR10EZPJ202.pdf
    Description:
    RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    2 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR10EZPJ202 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR10EZPJ202 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR10EZPJ202?
    Image KTR10EZPJ202
    Part Number KTR10EZPJ202
    Product Status Active
    Resistance 2 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)