    Rohm Semiconductor KTR10EZPJ121
    Part No.:
    KTR10EZPJ121
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKTR10EZPJ121.pdf
    Description:
    RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    120 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order KTR10EZPJ121 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KTR10EZPJ121 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KTR10EZPJ121?
    Image KTR10EZPJ121
    Part Number KTR10EZPJ121
    Product Status Active
    Resistance 120 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)