    Rohm Semiconductor ESR25JZPJ393
    Part No.:
    ESR25JZPJ393
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDESR25JZPJ393.pdf
    Description:
    RES 39K OHM 5% 1W 1210
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    ESR
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    39 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    1W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order ESR25JZPJ393 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ESR25JZPJ393 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ESR25JZPJ393?
    Image ESR25JZPJ393
    Part Number ESR25JZPJ393
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series ESR
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 39 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 1W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)