    Littelfuse Inc. 30KPA75CA-HRA
    Part No.:
    30KPA75CA-HRA
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    P600, Axial
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED30KPA75CA-HRA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 75VWM 119.4VC P600
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    P600, Axial
    Series:
    30KPA-HRA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Bidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    75V
    Voltage - Breakdown (Min):
    83.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    119.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    253.8A
    Power - Peak Pulse:
    30000W (30kW)
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    P600
    Datasheet:
    1. How to order 30KPA75CA-HRA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 30KPA75CA-HRA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30KPA75CA-HRA?
    Image 30KPA75CA 30KPA75CA-B 30KPA75CA-HRA 30KPA75CA-HR
    Part Number 30KPA75CA 30KPA75CA-B 30KPA75CA-HRA 30KPA75CA-HR
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Bidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V 75V 75V
    Voltage - Breakdown (Min) 83.8V 83.8V 83.8V 83.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 119.4V 119.4V 119.4V 119.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 253.8A 253.8A 253.8A 253.8A
    Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW)