    Littelfuse Inc. 30KPA75CA-HR
    Part No.:
    30KPA75CA-HR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED30KPA75CA-HR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 75VWM 119.4VC P600
    Series:
    30KPA-HR
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    75V
    Voltage - Breakdown (Min):
    83.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    119.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    253.8A
    Power - Peak Pulse:
    30000W (30kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order 30KPA75CA-HR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 30KPA75CA-HR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30KPA75CA-HR?
    Image 30KPA75CA 30KPA75CA-B 30KPA75CA-HRA 30KPA75CA-HR
    Part Number 30KPA75CA 30KPA75CA-B 30KPA75CA-HRA 30KPA75CA-HR
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Bidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V 75V 75V
    Voltage - Breakdown (Min) 83.8V 83.8V 83.8V 83.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 119.4V 119.4V 119.4V 119.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 253.8A 253.8A 253.8A 253.8A
    Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW)