    KOINO KSL25WAS2-L2A-R
    Part No.:
    KSL25WAS2-L2A-R
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKSL25WAS2-L2A-R.pdf
    Description:
    25mm SELECTOR SWITCH
    Number of Positions:
    2
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Illumination Type, Color:
    LED, Red
    Illumination Voltage (Nominal):
    220 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 25.20mm Dia
    Ingress Protection:
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Features:
    Bezel - Round, Red Knob
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 50°C