SG73P2BTTD4701F.pdf
SG73P2BTTD4701F.pdf
| Image |  |
| Part Number | SG73P2BTTD4701F |
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series | SG73P |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 4.7 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |