SG73P1JTTD100J.pdf
SG73P1JTTD100J.pdf
| Image |  |
| Part Number | SG73P1JTTD100J |
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series | SG73P |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 10 Ohms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |