    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ATTD4990B25
    Part No.:
    RN73R2ATTD4990B25
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73R2ATTD4990B25.pdf
    Description:
    RES 499 OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    499 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73R2ATTD4990B25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73R2ATTD4990B25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R2ATTD4990B25?
    Image RN73R2ATTD4990B25
    Part Number RN73R2ATTD4990B25
    Product Status Active
    Resistance 499 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)