    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1JTTD1212B25
    Part No.:
    RN73R1JTTD1212B25
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73R1JTTD1212B25.pdf
    Description:
    RES 12.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    12.1 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73R1JTTD1212B25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73R1JTTD1212B25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R1JTTD1212B25?
    Image RN73R1JTTD1212B25
    Part Number RN73R1JTTD1212B25
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73R
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 12.1 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)