    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1ETTP7502B25
    Part No.:
    RN73R1ETTP7502B25
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73R1ETTP7502B25.pdf
    Description:
    RES 75K OHM 0.1% 1/16W 0402
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Resistance:
    75 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73R1ETTP7502B25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73R1ETTP7502B25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R1ETTP7502B25?
    Image RN73R1ETTP7502B25
    Part Number RN73R1ETTP7502B25
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73R
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 75 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)