    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1ETTP2703B25
    Part No.:
    RN73R1ETTP2703B25
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73R1ETTP2703B25.pdf
    Description:
    RES 270K OHM 0.1% 1/16W 0402
    Resistance:
    270 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73R1ETTP2703B25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73R1ETTP2703B25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R1ETTP2703B25?
    Image RN73R1ETTP2703B25
    Part Number RN73R1ETTP2703B25
    Product Status Active
    Resistance 270 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)