    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2BTTD5051B05
    Part No.:
    RN73H2BTTD5051B05
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H2BTTD5051B05.pdf
    Description:
    RES 5.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Resistance:
    5.05 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H2BTTD5051B05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2BTTD5051B05 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2BTTD5051B05?
    Image RN73H2BTTD5051B05
    Part Number RN73H2BTTD5051B05
    Product Status Active
    Resistance 5.05 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)