    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2BTTD4990B05
    Part No.:
    RN73H2BTTD4990B05
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H2BTTD4990B05.pdf
    Description:
    RES 499 OHM 0.1% 1/4W 1206
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    499 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H2BTTD4990B05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2BTTD4990B05 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2BTTD4990B05?
    Image RN73H2BTTD4990B05
    Part Number RN73H2BTTD4990B05
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 499 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)