    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD5110A05
    Part No.:
    RN73H2ATTD5110A05
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ATTD5110A05.pdf
    Description:
    RES 511 OHM 0.05% 1/8W 0805
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73H
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    511 Ohms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order RN73H2ATTD5110A05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ATTD5110A05 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD5110A05?
    Image RN73H2ATTD5110A05
    Part Number RN73H2ATTD5110A05
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 511 Ohms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)