    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD3920A05
    Part No.:
    RN73H2ATTD3920A05
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ATTD3920A05.pdf
    Description:
    RES 392 OHM 0.05% 1/8W 0805
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Resistance:
    392 Ohms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H2ATTD3920A05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ATTD3920A05 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD3920A05?
    Image RN73H2ATTD3920A05
    Part Number RN73H2ATTD3920A05
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 392 Ohms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)