    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD2771A05
    Part No.:
    RN73H2ATTD2771A05
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H2ATTD2771A05.pdf
    Description:
    RES 2.77K OHM 0.05% 1/8W 0805
    Resistance:
    2.77 kOhms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H2ATTD2771A05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H2ATTD2771A05 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD2771A05?
    Image RN73H2ATTD2771A05
    Part Number RN73H2ATTD2771A05
    Product Status Active
    Resistance 2.77 kOhms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)