    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD4812B05
    Part No.:
    RN73H1JTTD4812B05
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1JTTD4812B05.pdf
    Description:
    RES 48.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    48.1 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1JTTD4812B05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1JTTD4812B05 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD4812B05?
    Image RN73H1JTTD4812B05
    Part Number RN73H1JTTD4812B05
    Product Status Active
    Resistance 48.1 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±5ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)