    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD3302B25
    Part No.:
    RN73H1JTTD3302B25
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1JTTD3302B25.pdf
    Description:
    RES 33K OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    33 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1JTTD3302B25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1JTTD3302B25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD3302B25?
    Image RN73H1JTTD3302B25
    Part Number RN73H1JTTD3302B25
    Product Status Active
    Resistance 33 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)