    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD1000F100
    Part No.:
    RN73H1JTTD1000F100
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1JTTD1000F100.pdf
    Description:
    RES 100 OHM 1% 1/10W 0603
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    100 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1JTTD1000F100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1JTTD1000F100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD1000F100?
    Image RN73H1JTTD1000F100
    Part Number RN73H1JTTD1000F100
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 100 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)