    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1ETTP9652F50
    Part No.:
    RN73H1ETTP9652F50
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1ETTP9652F50.pdf
    Description:
    RES 96.5K OHM 1% 1/16W 0402
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Resistance:
    96.5 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1ETTP9652F50 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1ETTP9652F50 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1ETTP9652F50?
    Image RN73H1ETTP9652F50
    Part Number RN73H1ETTP9652F50
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 96.5 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)