    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1ETTP8562F50
    Part No.:
    RN73H1ETTP8562F50
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1ETTP8562F50.pdf
    Description:
    RES 85.6K OHM 1% 1/16W 0402
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73H
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    85.6 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1ETTP8562F50 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1ETTP8562F50 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1ETTP8562F50?
    Image RN73H1ETTP8562F50
    Part Number RN73H1ETTP8562F50
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73H
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 85.6 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)