    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1ETTP8351D25
    Part No.:
    RN73H1ETTP8351D25
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1ETTP8351D25.pdf
    Description:
    RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0402
    Resistance:
    8.35 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1ETTP8351D25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1ETTP8351D25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1ETTP8351D25?
    Image RN73H1ETTP8351D25
    Part Number RN73H1ETTP8351D25
    Product Status Active
    Resistance 8.35 kOhms
    Tolerance ±0.5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)