    KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1ETTP1723F25
    Part No.:
    RN73H1ETTP1723F25
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73H1ETTP1723F25.pdf
    Description:
    RES 172K OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    172 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RN73H1ETTP1723F25 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73H1ETTP1723F25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73H1ETTP1723F25?
    Image RN73H1ETTP1723F25
    Part Number RN73H1ETTP1723F25
    Product Status Active
    Resistance 172 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)