    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD8200F
    Part No.:
    RK73H2ETTD8200F
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H2ETTD8200F.pdf
    Description:
    RES 820 OHM 1% 1/2W 1210
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Resistance:
    820 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H2ETTD8200F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H2ETTD8200F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H2ETTD8200F?
    Image RK73H2ETTD8200F
    Part Number RK73H2ETTD8200F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 820 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)