    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD7871F
    Part No.:
    RK73H2ATTD7871F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H2ATTD7871F.pdf
    Description:
    RES 7.87K OHM 1% 1/4W 0805
    Resistance:
    7.87 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H2ATTD7871F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H2ATTD7871F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H2ATTD7871F?
    Image RK73H2ATTD7871F
    Part Number RK73H2ATTD7871F
    Product Status Active
    Resistance 7.87 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)