    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD5103F
    Part No.:
    RK73H2ATTD5103F
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H2ATTD5103F.pdf
    Description:
    RES 510K OHM 1% 1/4W 0805
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Resistance:
    510 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H2ATTD5103F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H2ATTD5103F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H2ATTD5103F?
    Image RK73H2ATTD5103F
    Part Number RK73H2ATTD5103F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 510 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)